Školení optimalizace pro vyhledavače (SEO)

O SEO, neboli optimalizaci pro vyhledavače koluje mnoho mýtů a polopravd. Chcete-li mít jistotu, že pro nalezitelnost svých stránek děláte maximum, investujte dva dny svého času a dozvíte se, co považuje Marek Prokop za nejdůležitější. K tomu si osvojíte desítky užitečných triků, zejména z oblasti budování zpětných odkazů (link building).

Základní fakta o školení

Cena: 7 800 Kč + DPH
Místo: školicí centrum EDU 2000, Oldřichova 49, Praha 2
Účastníků: maximálně 12
Rozsah: 2 dny, celkem asi 16 hodin + až 4 hodiny večerní debaty
Lektor: Marek Prokop
Termín: otevřený (hlaste se, pak se domluvíme)

Nechcete číst víc? Skočte rovnou na přihlášku.

Co se na školení naučíte

Přistoupíte-li ke školení aktivně a se zájmem, naučíte se z optimalizace pro vyhledavače to nejdůležitější, co se lze za dva dny naučit. Probíraná témata se člení do čtyř okruhů:

  • Strategie SEO. I mnozí zkušení optimalizátoři postupují tak nějak od konce a často si ani neuvědomí, o jak podstatnou část výsledků se tím připravují. Neudělejte stejnou chybu.
  • Informační architektura webu. Po volbě správné strategie má největší význam optimální struktura webu. Pokud jste dosud považovali za nejdůležitější zdrojový kód stránek aj. technické faktory, změňte své priority.
  • Obsahové a technické aspekty jednotlivých stránek. Možná budete překvapeni, jak málo lze dosáhnout optimalizací jednotlivých stránek. Ani zde si ale nemůžete dovolit dělat chyby.
  • Budování zpětných odkazů. Tzv. linkbuilding nám zabere skoro celý druhý den školení, protože v konkurenčnějších segmentech je vše ostatní pouze nutný základ, a teprve zpětné odkazy z jiných webů rozhodují o vítězi.

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno všem, kteří chtějí dosáhnout co nejvyšší a zároveň nejcílenější návštěvnost svého webu bez použití placené reklamy. Zejména je školení vhodné pro:

  • pracovníky marketingu a public relations, kteří zodpovídají za firemní web,
  • webdesignéry, informační architekty a vedoucí internetových projektů,
  • SEO konzultanty a linkbuildery,
  • internetové podnikatele.

Pro pochopení výkladu nepotřebujete specifické technické znalosti. Měli byste ale být zkušení uživatelé internetu a výhodou je základní povědomost o technologiích webu (HTML apod.) a internetovém marketingu. Pokud s webem teprve začínáte, může být pro vás nejprve vhodnější naše školení internetového marketingu.

Pokud se považujete za pokročilého optimalizátora nebo chcete spíše konzultovat své individuální otázky a problémy, podívejte se na náš workshop SEO pro pokročilé. Programátorům a technikům pak nabízíme speciální seminář pro webové vývojáře.

Ověřte si své znalosti rychlým testem

Máte se SEO již nějaké zkušenosti a nejste si jisti, zda se na školení dozvíte něco nového? Odpovězte pravdivě na následující otázky a uvidíte.

Kdo vás bude školit

Lektorem školení je Marek Prokop, který se optimalizaci pro vyhledavače intenzivně věnuje již 14 let. Je autorem prvních článků o SEO v češtině (z let 2001-2) a optimalizaci souvisle školí od roku 2004 (nejprve sám, pak pro Dobrý web a H1.cz). Jeho kurzy prošlo už přes tisíc absolventů.

Ačkoli je Marek mnohými považován za největší autoritu na optimalizaci pro vyhledávače v České republice, sám si myslí, že SEO ještě moc neumí. O to víc o něm ale přemýšlí a během školení se to správné myšlení pokusí naučit i vás.

Na co se lidé nejčastěji ptají

(nebo by se mohli ptát a my na to chceme odpovědět ;-)

Už jsem byl na školení SEO u H1.cz (případně Dobrého webu). Má pro mne v takovém případě Váš kurz smysl?

Nemá. H1.cz i Dobrý web u nás patří k absolutní špičce. Ostatně se SEO kdysi učili také od Marka Prokopa ;-)

Už jsem byl na školení SEO u někoho jiného než H1.cz či Dobrého webu. Co v takovém případě? Má jít i na vaše školení?

Nejspíš ano. Moc dobrých lektorů optimalizace v Česku není a zřejmě u nás objevíte nové pohledy.

SEO jsem si nastudoval z knížek. Dozvím se na školení něco navíc?

Určitě ano. Žádná opravdu dobrá, kompletní a aktuální knížka o SEO v češtině dosud nevyšla.

Všechno o SEO už znám z diskusního fóra Webtrh.cz. K vám se mi moc nechce...

Nechoďte. Máte-li "znalosti" z Webtrhu, účtovali bychom vám 50% přirážku za obzvlášť obtížnou převýchovu, a to by se vám třeba nevyplatilo. Ale teď vážně, máme v nabídce i seminář pro pokročilé

Jak rychle se po školení dostanu na první místo v Seznamu na klíčové slovo půjčky?

Záleží na tom, kolik práce a času do optimalizace investujete. Možná se tam nedostanete nikdy. Určitě vás ale naučíme, jak dosáhnout obchodně stejně cenných nebo cennějších výsledků i jinak, rychleji a levněji.

Chtěl(a) bych absolvovat jen samostatné jednodenní školení linkbuildingu (nebo SEO). Jde to?

Bohužel, zatím ne. Napište nám, a bude-li vás víc, samostatné školení připravíme.

Jsem spíš programátor. Nebudou na školení jen marketingové bláboly?

Marketingové ano, bláboly ne. Je nám líto, ale SEO je z velké části marketing a pouze technickými prostředky lze nalezitelnost webu ve vyhedavačích ovlivnit jen velmi málo. Chcete-li mít jistotu, že jako programátor neděláte žádné chyby, navštivte naše školení SEO pro webové vývojáře.

Proslýchá se, že jste do školení zařadili i novou SEO technologii Google μ. Je to pravda?

Ano, technologii Google μ (vyslovuje se [gúgl mí]) vyučujeme jako jediní v ČR, v Evropě a možná i na světě ;-)

Přihláška

Pevný termín tohoto školení není určen. Přihlaste se, prosím, a jakmile se sejde dost zájemců, budeme vás kontaktovat, abychom se dohodli na termínu, který vám bude vyhovovat. Můžete si též vyžádat privátní školení pro svou firmu či skupinu osob.

Chcete něco doplnit nebo se na něco zeptat?

A nakonec klikněte na tlačítko. Toť vše.


Do 24 hodin po odeslání formuláře obdržíte další instrukce e-mailem. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Děkujeme za vaši přízeň.