Školení optimalizace pro vyhledavače (SEO)

O SEO, neboli optimalizaci pro vyhledavače koluje mnoho mýtů a polopravd. Chcete-li mít jistotu, že pro nalezitelnost svých stránek děláte maximum, investujte dva dny svého času a dozvíte se, co považuje Marek Prokop za nejdůležitější. K tomu si osvojíte desítky užitečných triků, zejména z oblasti budování zpětných odkazů (link building).

Základní fakta o školení

Termín: 25. až 26. října 2018 (čtvrtek, pátek) - volno
Cena: 7 800 Kč + DPH
Místo: školicí centrum EDU 2000, Oldřichova 49, Praha 2
Účastníků: maximálně 12
Rozsah: 2 dny, celkem asi 16 hodin + až 4 hodiny večerní debaty
Lektor: Marek Prokop

Nechcete číst víc? Skočte rovnou na přihlášku.

Co se na školení naučíte

Přistoupíte-li ke školení aktivně a se zájmem, naučíte se z optimalizace pro vyhledavače to nejdůležitější, co se lze za dva dny naučit. Probíraná témata se člení do čtyř okruhů:

  • Strategie SEO. I mnozí zkušení optimalizátoři postupují tak nějak od konce a často si ani neuvědomí, o jak podstatnou část výsledků se tím připravují. Neudělejte stejnou chybu.
  • Informační architektura webu. Po volbě správné strategie má největší význam optimální struktura webu. Pokud jste dosud považovali za nejdůležitější zdrojový kód stránek aj. technické faktory, změňte své priority.
  • Obsahové a technické aspekty jednotlivých stránek. Možná budete překvapeni, jak málo lze dosáhnout optimalizací jednotlivých stránek. Ani zde si ale nemůžete dovolit dělat chyby.
  • Budování zpětných odkazů. Tzv. linkbuilding nám zabere skoro celý druhý den školení, protože v konkurenčnějších segmentech je vše ostatní pouze nutný základ, a teprve zpětné odkazy z jiných webů rozhodují o vítězi.

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno všem, kteří chtějí dosáhnout co nejvyšší a zároveň nejcílenější návštěvnost svého webu bez použití placené reklamy. Zejména je školení vhodné pro:

  • pracovníky marketingu a public relations, kteří zodpovídají za firemní web,
  • webdesignéry, informační architekty a vedoucí internetových projektů,
  • SEO konzultanty a linkbuildery,
  • internetové podnikatele.

Pro pochopení výkladu nepotřebujete specifické technické znalosti. Měli byste ale být zkušení uživatelé internetu a výhodou je základní povědomost o technologiích webu (HTML apod.) a internetovém marketingu. Pokud s webem teprve začínáte, může být pro vás nejprve vhodnější naše školení internetového marketingu.

Pokud se považujete za pokročilého optimalizátora nebo chcete spíše konzultovat své individuální otázky a problémy, podívejte se na náš workshop SEO pro pokročilé. Programátorům a technikům pak nabízíme speciální seminář pro webové vývojáře.

Ověřte si své znalosti rychlým testem

Máte se SEO již nějaké zkušenosti a nejste si jisti, zda se na školení dozvíte něco nového? Odpovězte pravdivě na následující otázky a uvidíte.

Kdo vás bude školit

Lektorem školení je Marek Prokop, který se optimalizaci pro vyhledavače intenzivně věnuje již 14 let. Je autorem prvních článků o SEO v češtině (z let 2001-2) a optimalizaci souvisle školí od roku 2004 (nejprve sám, pak pro Dobrý web a H1.cz). Jeho kurzy prošlo už přes tisíc absolventů.

Ačkoli je Marek mnohými považován za největší autoritu na optimalizaci pro vyhledávače v České republice, sám si myslí, že SEO ještě moc neumí. O to víc o něm ale přemýšlí a během školení se to správné myšlení pokusí naučit i vás.

Na co se lidé nejčastěji ptají

(nebo by se mohli ptát a my na to chceme odpovědět ;-)

Už jsem byl na školení SEO u H1.cz (případně Dobrého webu). Má pro mne v takovém případě Váš kurz smysl?

Nemá. H1.cz i Dobrý web u nás patří k absolutní špičce. Ostatně se SEO kdysi učili také od Marka Prokopa ;-)

Už jsem byl na školení SEO u někoho jiného než H1.cz či Dobrého webu. Co v takovém případě? Má jít i na vaše školení?

Nejspíš ano. Moc dobrých lektorů optimalizace v Česku není a zřejmě u nás objevíte nové pohledy.

SEO jsem si nastudoval z knížek. Dozvím se na školení něco navíc?

Určitě ano. Žádná opravdu dobrá, kompletní a aktuální knížka o SEO v češtině dosud nevyšla.

Všechno o SEO už znám z diskusního fóra Webtrh.cz. K vám se mi moc nechce...

Nechoďte. Máte-li "znalosti" z Webtrhu, účtovali bychom vám 50% přirážku za obzvlášť obtížnou převýchovu, a to by se vám třeba nevyplatilo. Ale teď vážně, máme v nabídce i seminář pro pokročilé

Jak rychle se po školení dostanu na první místo v Seznamu na klíčové slovo půjčky?

Záleží na tom, kolik práce a času do optimalizace investujete. Možná se tam nedostanete nikdy. Určitě vás ale naučíme, jak dosáhnout obchodně stejně cenných nebo cennějších výsledků i jinak, rychleji a levněji.

Chtěl(a) bych absolvovat jen samostatné jednodenní školení linkbuildingu (nebo SEO). Jde to?

Bohužel, zatím ne. Napište nám, a bude-li vás víc, samostatné školení připravíme.

Jsem spíš programátor. Nebudou na školení jen marketingové bláboly?

Marketingové ano, bláboly ne. Je nám líto, ale SEO je z velké části marketing a pouze technickými prostředky lze nalezitelnost webu ve vyhedavačích ovlivnit jen velmi málo. Chcete-li mít jistotu, že jako programátor neděláte žádné chyby, navštivte naše školení SEO pro webové vývojáře.

Proslýchá se, že jste do školení zařadili i novou SEO technologii Google μ. Je to pravda?

Ano, technologii Google μ (vyslovuje se [gúgl mí]) vyučujeme jako jediní v ČR, v Evropě a možná i na světě ;-)

Přihláška

Nejbližší volný termín je 25. až 26. řjna 2018. Pokud vám termín nevyhovuje, zaregistrujte se, abychom vám mohli zajistit přednostní účast v dalším termínu. Můžete si též vyžádat privátní školení pro svou firmu či skupinu alespoň pěti osob.

Odesláním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami školení.

Chcete něco doplnit nebo se na něco zeptat?

A nakonec klikněte na tlačítko. Toť vše.


Do 24 hodin po odeslání formuláře obdržíte další instrukce e-mailem. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Děkujeme za vaši přízeň.