Tabulky Google neboli Google Sheets pro zpracování a analýzu dat

Tabulky Google používáte už nějaký ten pátek, vedete si v nich různé firemní agendy, analyzujete svoje obchodní data nebo plánujete cash flow a celou tu dobu si říkáte, že se je konečně musíte naučit pořádně. Tak teď je ten správný čas.

Základní fakta o akci

otevřený termín (hlaste se, pak se domluvíme)

3 250 Kč + DPH

proběhne on-line

4 až 6 hodin (od 13 do 18 hodin)

maximálně 12 účastníků

školí Marek Prokop

Pro koho se školení hodí

Školení je šité na míru přímo vám, pokud patříte do jedné ze dvou skupin:

 1. Se spreadsheety (Google nebo Excel) pracujete na střední úrovni a chcete je využít pro pokročilou automatizaci různých firemních agend a procesů.

 2. Analyzujete data ve více různých nástrojích a zajímá vás, co přesně vám mohou nabídnout Google Sheets, v čem jsou jejich silné stránky a kde narazíte na jejich limity.

Pokud s Tabulkami Google teprve začínáte a neumíte ani Excel, školení pro vás vhodné spíš nebude.

Co se naučíte

 • Základní strategie a zásady pro práci s daty ve spreadsheetech.
 • Základy datové analytiky.
 • Pokročilé použití funkcí pro zpracování dat: Filter, Query, Sort, Uniq, SumIf a další.
 • Pokročilou práci s interaktivními filtry a kontingenčními tabulkami.
 • Základy vizualizace dat a tvorby grafů.

A nebo to zkusme napsat jinak: co si po školení zvládnete v Google Sheetech sami udělat:

 • nejrůznější analýzy např. prodeje, zákazníků, vytížení kapacit,
 • jednoduché CRM,
 • automatizaci podkladů pro fakturaci klientům,
 • hlídání rozpočtu nebo cash-flow,
 • byznys plán pro nový projekt,
 • a tak dále, a tak dále.

Co se nenaučíte

Malovat pestrobarevné tabulky s krásnými rámečky a vymazlenými grafy. Tenhle kurs je fakt hlavně pro dataře a lidi orientované na výkon, ne pro dekoratéry výročních zpráv.

Proč Marek tohle školení připravil

Protože se spreadsheety pracuje prakticky denně od roku 1988 (s Google Sheety od roku 2006), dělal v nich už snad všechno, co v nich dělat jde, a umí to opravdu dobře. Jako marketingový konzultant sice analyzuje data nejraději v jazyce R, ale Google Sheets má rád a bude je používat pořád, protože na něco jsou prostě nejlepší.

Kromě toho Marek rád a často školí. Baví ho vymýšlet optimální mix okamžitě použitelných praktických postupů a univerzálních principů, na které si rádi vzpomenete i po letech.

Co na školení potřebujete

Nic zvláštního. Předpokládáme, že máte účet Googlu a že s Tabulkami Google už na základní až středně pokročilé úrovni pracujete. Ale školení zvládnou i šikovní začátečníci, pokud mají zkušenosti z Excelu.

Během školení můžete pracovat na svém notebooku, ale když ho necháte doma, počítač pro vás máme připravený.

Přihláška

A nakonec klikněte na tlačítko. Toť vše.

Odesláním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami školení. Do 24 hodin po odeslání formuláře obdržíte další instrukce e-mailem. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Děkujeme za vaši přízeň.

Napsali o školení Google Sheets

Považuji se vývojáře, který se pro potřeby měření rychlosti webů klientů stává stále více analytikem. Markovo školení Google Sheets mi myslím dost otevřelo oči a budu z něj žít roky. Týká se to jak obecně analytické roviny (např. na správný proces zpracování dat bych si sám nikdy nepřišel), tak roviny konkrétních triků a tipů k Sheets (importování dat z cizích API, SQL příkazy…). Byl jsem velmi spokojený, díky!

—Martin Michálek, Vzhůru dolů

Díky školení jsem zjistil, jak mocný nástroj Google Sheets jsou a kolik zbytečné práce jsem dělal, když jsem neznal finty, které nám Marek ukázal. Pro mě bylo nejvíce užitečné zpracování tabulek, kterým se v průběhu času mění počet řádek.

—Petr Bechyně, UX designér

Marek umí výjimečně vybalancovat obsah školení, kdy i ostřílení certifikovaní analytici co chvíli vykřikují "Jaktože jsem tohle neznal dřív," a datoví novici přitom pořád ví, o čem je řeč. Nově naučené fígly jsem začal využívat hned další den, co víc si přát?

—Adam Fendrych, product manager, Rohlík.cz

I když s Google Sheets dělám několik let, až na Markově školení jsem si uvědomil, jak málo o tom vlastně vím. Základy jsem mohl přeskočit, ale ostatní tipy mi na ušetřeném čase cenu školení rychle a bohatě zaplatily.

Obecné teorie bylo rozumné množství, příkladů a praktických ukázek dost a dost. Až to množství informací bylo trochu komplikované dostat do hlavy - naštěstí je možné se k materiálům dodatečně vracet.

—Jan Nachtigal, on-line marketér

Umíte v tabulkovém procesoru spočítat průměr hodnot, součet, vytvořit barevné grafy a blýsknout se před kolegy tím, že rychle pomocí filtrů najdete, co potřebujete? To je dobrý začátek, ale pořád nejspíš jen kloužete po povrchu. To byl i můj případ. Na školení jsem šel s tím, že si udělám trochu pořádek v tom, co umím. Přednášející Marek Prokop ale hned od začátku všem ukázal, jaké jsou výhody toho, když k datům přistupujeme systematicky.

Najednou jsme už po hodině spojovali datové zdroje a pracovali s daty obecně, systematicky a promyšleně. Kromě toho jsem se naučil desítky triků a klávesových zkratek, které mi usnadní práci, i když potřebuji jen něco narychlo zanalyzovat. Díky systematickému výkladu ale zároveň vím, kam sáhnout, pokud budu potřebovat dlouhodobě udržitelnou, systematickou a užitečnou práci s daty.

Školení doporučuji každému, kdo si chce rozšířit obzory a nahlédnout na data ne jako řádky v tabulce, ale jako systematicky provázané vztahy, ve kterých lze – když člověk myslí systematicky a ví, kam sáhnout – zkoumat a ověřovat téměř cokoli.

—Pavel Kasík, redaktor, Technet

Markovo školení pro mě bylo famózní. Byl jsem přesná cílovka. Znal jsem ovládání nejrůznějších kravinek (a Marek mi přesto ukázal několik vychytávek), ale zejména jsme neztráceli čas běžným ovládáním sheetů, prakticky se zaměřili a ukázali si jak myslet nad daty. Respektive jak myslet nad jejich zpracováním. Což jsem paradoxně, jakožto web-analytik, byť zejména technický, zatím nikdy na živo neviděl. A byl to pro mě extrémně důležitý kus skládačky. Nejde tolik o ty vzorce, ale primárně o celý ten postup krok za krokem. A pak ty vzorce 🙂. Pro mě jedno z nejpřínosnějších školení v životě.

—André Heller, digitální analytik

Praktické školení, které mi ušetřilo hodiny práce. Vyhovovalo mi nejen tempo, ale i pokročilost celého školení. Velká spokojenost.

—Karel Rujzl, PPC specialista