Školení SEO (optimalizace pro vyhledavače) a linkbuildingu

O SEO neboli optimalizaci pro vyhledavače koluje mnoho mýtů a polopravd. Chcete-li mít jistotu, že pro nalezitelnost svých stránek děláte maximum, investujte dva dny svého času a dozvíte se, co je opravdu nejdůležitější. Navíc si osvojíte desítky užitečných triků, zejména z oblasti budování zpětných odkazů (link building).

Základní fakta o akci

otevřený termín (hlaste se, pak se domluvíme)

7 800 Kč + DPH

EDU 2000, Oldřichova 49, Praha 2

2 dny (16 hodin)

maximálně 12 účastníků

školí Marek Prokop

Nechcete číst víc? Skočte rovnou na přihlášku.

Co se na školení naučíte

Přistoupíte-li ke školení aktivně a se zájmem, naučíte se z optimalizace pro vyhledavače to nejdůležitější, co se lze za dva dny naučit. Probíraná témata se člení do čtyř okruhů:

  • Strategie SEO. I mnozí zkušení optimalizátoři postupují tak nějak od konce a často si ani neuvědomí, o jak podstatnou část výsledků se tím připravují. Neudělejte stejnou chybu.
  • Informační architektura webu. Po volbě správné strategie má největší význam optimální struktura webu. Pokud jste dosud považovali za nejdůležitější zdrojový kód stránek aj. technické faktory, změňte své priority.
  • Obsahové a technické aspekty jednotlivých stránek. Možná budete překvapeni, jak málo lze dosáhnout optimalizací jednotlivých stránek. Ani zde si ale nemůžete dovolit dělat chyby.
  • Budování zpětných odkazů. Tzv. linkbuilding nám zabere skoro celý druhý den školení, protože v konkurenčnějších segmentech je vše ostatní pouze nutný základ, a teprve zpětné odkazy z jiných webů rozhodují o vítězi.

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno všem, kteří chtějí dosáhnout co nejvyšší a zároveň nejcílenější návštěvnost svého webu bez použití placené reklamy. Zejména je školení vhodné pro:

  • pracovníky marketingu a public relations, kteří zodpovídají za firemní web,
  • webdesignéry, informační architekty a vedoucí internetových projektů,
  • SEO konzultanty a linkbuildery,
  • internetové podnikatele.

Pro pochopení výkladu nepotřebujete specifické technické znalosti. Měli byste ale být zkušení uživatelé internetu a výhodou je základní povědomost o technologiích webu (HTML apod.) a internetovém marketingu. Pokud s webem teprve začínáte, může být pro vás nejprve vhodnější naše školení internetového marketingu.

Pokud se považujete za pokročilého optimalizátora nebo chcete spíše konzultovat své individuální otázky a problémy, podívejte se na náš workshop SEO pro pokročilé. Programátorům a technikům pak nabízíme speciální seminář pro webové vývojáře.

Kdo vás bude školit

Lektorem školení je Marek Prokop, který se optimalizaci pro vyhledavače intenzivně věnuje již 14 let. Je autorem prvních článků o SEO v češtině (z let 2001-2) a optimalizaci souvisle školí od roku 2004 (nejprve sám, pak pro Dobrý web a H1.cz). Jeho kurzy prošlo už přes tisíc absolventů.

Ačkoli je Marek mnohými považován za největší autoritu na optimalizaci pro vyhledávače v České republice, sám si myslí, že SEO ještě moc neumí. O to víc o něm ale přemýšlí a během školení se to správné myšlení pokusí naučit i vás.

Na co se lidé nejčastěji ptají

(nebo by se mohli ptát a my na to chceme odpovědět ;-)

Už jsem byl na školení SEO u H1.cz (případně Dobrého webu). Má pro mne v takovém případě Váš kurz smysl?

Nemá. H1.cz i Dobrý web u nás patří k absolutní špičce. Ostatně se SEO kdysi učili také od Marka Prokopa ;-)

Už jsem byl na školení SEO u někoho jiného než H1.cz či Dobrého webu. Co v takovém případě? Má jít i na vaše školení?

Nejspíš ano. Moc dobrých lektorů optimalizace v Česku není a zřejmě u nás objevíte nové pohledy.

SEO jsem si nastudoval z knížek. Dozvím se na školení něco navíc?

Určitě ano. Žádná opravdu dobrá, kompletní a aktuální knížka o SEO v češtině dosud nevyšla.

Všechno o SEO už znám z diskusního fóra Webtrh.cz. K vám se mi moc nechce...

Nechoďte. Máte-li "znalosti" z Webtrhu, účtovali bychom vám 50% přirážku za obzvlášť obtížnou převýchovu, a to by se vám třeba nevyplatilo. Ale teď vážně, máme v nabídce i seminář pro pokročilé

Jak rychle se po školení dostanu na první místo v Seznamu na klíčové slovo půjčky?

Záleží na tom, kolik práce a času do optimalizace investujete. Možná se tam nedostanete nikdy. Určitě vás ale naučíme, jak dosáhnout obchodně stejně cenných nebo cennějších výsledků i jinak, rychleji a levněji.

Chtěl(a) bych absolvovat jen samostatné jednodenní školení linkbuildingu (nebo SEO). Jde to?

Bohužel, zatím ne. Napište nám, a bude-li vás víc, samostatné školení připravíme.

Jsem spíš programátor. Nebudou na školení jen marketingové bláboly?

Marketingové ano, bláboly ne. Je nám líto, ale SEO je z velké části marketing a pouze technickými prostředky lze nalezitelnost webu ve vyhedavačích ovlivnit jen velmi málo. Chcete-li mít jistotu, že jako programátor neděláte žádné chyby, navštivte naše školení SEO pro webové vývojáře.

Přihláška

A nakonec klikněte na tlačítko. Toť vše.

Odesláním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami školení. Do 24 hodin po odeslání formuláře obdržíte další instrukce e-mailem. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Děkujeme za vaši přízeň.

Napsali o školení SEO

Dobrý den Marku,

Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za velmi přínosné školení optimalizace pro vyhledávače a budování zpětných odkazů. Osobně jsem jel na školení s pocitem, že ve čtvrtek se budu nudit a bude mě zajímat až páteční část o budování zpětných odkazů. Šeredně jsem se mýlil! I když SEO dělám asi 4 roky, našel jsem si ve Vašem školení spoustu nových úvah, tipů, nápadů a hlavně správnou argumentaci a prezentaci dosažených výsledků pro klienty.

Takže i již zdatným SEO konzultantům bych vzkázal, že školení nejsou určitě vyhozené peníze. Ba naopak. Pokud budou pozorní a přemýšliví, cena za školení se jim vrátí během chvilky.

—Marek Žáček, Optimio

Vaše excelentní školení SEO znamená hodiny a dny ušetřeného bolestivého hledání informací. Aplikováním jen zlomku toho, co jste nám „nalil“ do hlavy, jsem během tří dnů posunul jeden z webů, na kterém pracuji, z 67. místa v Google na místo číslo JEDNA. Diky.

—Petr Lněnička, 2mstudio.cz

Za hodiny, které ušetří měsíce, jsem v koncentrované podobě načerpal mnoho zásadních informací a zkušeností. Ještě více si ovšem cením možnosti nahlédnout do Vašeho poctivého, analytického myšlení, které není odtrženo od každodenní reality. Promyšlené důrazy a efektivní využití času mě naplnily, v posledních letech v našem oboru často ztráceným, optimismem. Díky.

—Pavel Fuchs, manGoweb

Dvoudenní školení SEO a linkbuildingu mi dalo mnoho užitečných informací a vyjasnilo či potvrdilo nespočet domněnek, fám a hypotéz tohoto dezinformacemi opředeného oboru. Už v průběhu školení se mi v hlavě, téměř nepřetržitě, rodily další a další nápady na optimalizaci webů a e-shopů našich klientů.

Zvlášť vám chci poděkovat za cenné individuální rady a názory komunikované přes e-mail i po skončení školení. Těším se na další setkání.

—Michal Tuschl, Webios s.r.o.

…toto nebo podobné školení by měl absolvovat nejen každý, kdo se zabývá tvorbou webů, ale velmi by pomohlo i většině provozovatelů internetových obchodů.

—Pavel Debreceni, SEO není jen pro specialisty