Školení metod User-eXperience Designu

Moderní web klade důležitost na uživatelskou přívětivost, a proto přichází ke slovu user-experience design. Designéři z praxe často znají použití personas, wireframy a prototypy, uživatelské testování a některé další metody, ale chybí jim zasazení jednotlivých metod do uceleného procesu a informace o tom, kdy kterou metodu použít. Abychom webdesignérům pomohli zorientovat se v praktickém nasazení, připravili jsme školení metod user-experience designu.

Základní fakta o školení

Název školení: Metody user-experience designu
Místo konání: školicí centrum EDU 2000, Oldřichova 49, Praha 2
Počet účastníků: maximálně 12
Rozsah školení: 1 den, tj. 6-8 hodin s přestávkou na oběd
Lektor: Martin Kopta
Cena: 4 900 Kč bez DPH
Termín: otevřený (hlaste se, pak se domluvíme)

Co se na školení naučíte

Školení je koncipováno jako ucelený přehled metod používaných při návrhu uživatelského prožitku v průběhu celého vývoje webu od úvodního plánování po správu a údržbu hotových webů. Při sestavování tematických okruhů jsme přihlédli k omezením, která user-experience designu klade praxe — ať už jde o nedostatek času a prostředků, nemožnost kontaktu s potenciálními uživateli nebo malou zkušenost či limitované dovednosti realizačního týmu.

Jako účastníci školení získáte informace o 39 metodách rozdělených podle stádia vývoje webu s doporučením pro použití v podmínkách reálné praxe. Metody jsou přehledně popsány na samostatných kartách a jsou doprovozeny odkazy na další volně dostupné zdroje a ukázky.

Pro koho je školení určeno

Poznatky nabyté během školení metod user-experience designu ocení především zaměstnanci webdeveloperských firem, poskytovatelé online služeb a provozovatelé elektronických obchodů, kteří se účastní návrhu funkčnosti nebo rozhraní. Metody user-experience designu, které si na školení osvojíte, zvýší konverzní poměr vašeho webu tím, že omezí vznik chyb v použitelnosti a sníží náklady na uživatelskou podporu a dodatečné úpravy webu.

Přehlednou formu a systematické zpracování se zasazením do reálného prostředí s ukázkami ocení také user-experience designéři. Školení je zaměřeno na vývoj webových rozhraní, ovšem metodiku lze použít i pro vývoj dalších softwarových rozhraní nebo webů obecně.

Kdo vás bude školit

Průvodcem po světě user-experience designu vám bude Martin Kopta, spoluautor manifestu Dogma W4, který hájí barvy uživatelů při vývoji webu již od roku 1997.

Přihláška

Pevný termín tohoto školení není určen. Přihlaste se, prosím, a jakmile se sejde dost zájemců, budeme vás kontaktovat, abychom se dohodli na termínu, který vám bude vyhovovat. Můžete si též vyžádat privátní školení pro svou firmu či skupinu alespoň pěti osob.

Odesláním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami školení.

Chcete něco doplnit nebo se na něco zeptat?

A nakonec klikněte na tlačítko. Toť vše.


Do 24 hodin po odeslání formuláře obdržíte další instrukce e-mailem. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Děkujeme za vaši přízeň.

Nechte-li platit kurzovné, zkuste si zasloužit stipendium.